Retrīti dabā: dvēseles mākslu vai soulcraft metode.
Juris Rubenis • 2021. gada 1. jūlijsDaudzi cilvēki labprāt daudz laika pavada dabā. Viņi sajūt, ka daba ir ne tikai labvēlīga un dziedinoša vieta (savā ziņā – visa dzīvā Māte), bet arī uzticams palīgs dzīves pārveides procesā.
Rūpīgi ieskatoties apkārtējā pasaulē, varam izlasīt svarīgāko, kas dzīvei nepieciešams. Katrs zāles stiebrs, mākonis, putns un vēja kustināts egles zars ir burts, un kopā tie veido vārdus un teikumus. Lai iemācītos tos izlasīt, kā parasti, nepieciešama vērība, atvērtība, klātbūtne un laiks, kas pavadīts dabā.
Daba var darboties kā mūsu spogulis un iedvesmotājs, ja mācāmies ar to sarunāties.
Kopš senatnes visas tautas pazīst saziņas metodes ar dabu.
Izcilais mūsdienu ekopsihologs un domātājs Bils Plotkins ir radījis daudzas iedarbīgas metodes, kas palīdz senās dabas garīguma tradīcijas adaptēt mūsdienu cilvēkam saprotamā veidā un izmantot kā izaugsmes instrumentus. Šo metožu kopumu, ko B.Plotkins māca Animas Valley Institute, viņš nosaucis par “dvēseles mākslām” (soulcraft).
Dvēseles mākslas ir visaptverošs, secīgi sakārtots dažādu prakšu process, kas, izvedot cauri daudziem vingrinājumiem un katram vingrinājumam “nospiežot” konkrētu taustiņu uz cilvēka dvēseles klaviatūras, var pamodināt vai paplašināt apziņu.
Kārtējā Institūta videoblogā piedāvājam sarunu ar vairākiem dvēseles mākslu retrītu dalībniekiem.