Riskēt vai neriskēt?
Juris Rubenis • 2020. gada 22. oktobrisDzīve nav lineāra kustība, bet nepārtraukta paradoksu vai šķietamu pretrunu virkne. Kritieni, sakāves un neveiksmes ir neizbēgamas. Uztvert tās nevis kā apgrūtinājumu, bet gan kā iespēju ir viena no dzīves mākslām, kas noteikti jāapgūst. Lai to spētu, ir jāuzvar savas bailes. Otto Šarmers grāmatā "U teorija" līdzdala nozīmīgu atziņu:
Pēdējais ienaidnieks, kas aizšķērso vārtus uz atvērtu gribu ir baiļu balss, kuras mērķis ir neļaut mums atlaist aizejošo – to, kas mums pieder un kas mēs esam. Šī balss var izpausties kā bailes zaudēt finansiālo drošību, bailes no izstumšanas, bailes no izsmiekla un bailes no nāves. Tomēr stāšanās pretī Baiļu balsij ir pats līderības pamats – citādi nav iespējams atlaist veco “patību” un ļauties jaunajai “Patībai”. Tikai uzveicot Baiļu balsi, varam spert soli citā pasaulē, kas sāk veidoties brīdī, kad pārvaram bailes no došanās nezināmajā.
Baiļu pārspēšana ir izaicinošākais dzīves uzdevums.
Nazims Talebs šajā nozīmē runā par risku: "Risks ar savu ādu nodrošina ne tikai godīgumu, veiksmi biznesā un riska pārvaldību, bet arī spēju izprast pasauli. Bez riska ar savu ādu nav iespējama evolūcija."
Taču - ko nozīmē drosmīgi un gudri riskēt? Vai ir riski, kurus nedrīkstam uzņemties, un riski, kurus nedrīkstam neuzņemties?
Šajā seminārā uzņēmējs Uldis Pīlēns un teologs Indulis Paičs dalīsies atziņās un pieredzē par vadības paradoksālajiem aspektiem un to pielietošanu praktiskajā darbā.
Dažas no tēmām:
Kā neveiksmi pārvērst enerģiju dodošā pieredzē? Ko var iegūt zaudējot?
Paradoksālā domāšana. Intuīcija un “skaidrais prāts”.
Kur smelties drosmi uzticēties intuīcijai?
“Sestā maņa” un tās attīstīšana.
Kā neveiksmi pārvērst enerģiju dodošā pieredzē? Teorētiskie un praktiskie padomi vadītāja ikdienā.
INFORMĀCIJAI: Jaunā semināru programma 2021.gada pirmajiem sešiem mēnešiem tiks publicēta 1.novembrī.