Ko nozīmē “apgaismība” 21. gadsimtā? Cilvēka pārveide: no informācijas līdz transformācijai. Seminārs.
19.03.2020 08:30— 17:30 Rīga, Tīklu iela 5Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un ievērojot tā ietvaros nepieciešamos piesardzības pasākumus, informējam, ka uz laiku Integrālās izglītības institūtā esam atcēluši visus pasākumus un seminārus.
Mēs sekosim līdzi notikumu attīstībai un ceram, ka drīzumā varēsim informēt par jauniem (pārceltiem) semināru norises laikiem.
Ja vēlaties, lai Jūsu iemaksātā nauda par pārcelto semināru tiktu atgriezta, lūdzu, informējiet mūs, un nedēļas laikā pēc Jūsu lūguma saņemšanas, to pārskaitīsim uz rēķinā norādītā maksātāja kontu.
Ja ir kādi precizējoši jautājumi, lūdzu rakstiet mums uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Kāds ir cilvēka izaugsmes augstākais mērķis? Vai tikai attīstīt savas mentālās prasmes un kļūt “veiksmīgam”? Ko īsti nozīmē “vispusīga izaugsme”? Ko varētu saukt par nobriedušu cilvēku?
Senās gudrības tradīcijas par cilvēka augstāko mērķi uzskatīja atmošanos, apgaismību, esamības būtības saredzēšanu, otro piedzimšanu. K. G. Jungs ieviesa jaunu jēdzienu – “individuācija”.
Kas slēpjas aiz šiem vārdiem? Par kādu cilvēkam pieejamu un nepieciešamu pieredzi tie vēsta?
Pamatodamies uz gudrības tradīciju un transpersonālo psiholoģiju, profesors Tobins Harts runā par nepieciešamām pārmaiņām arī izglītības jomā. Izglītības uzdevums ir palīdzēt pāraugt mūsu egocentrisko patību, ļaujot nonākt plašākā dialektikā, kas pārsniedz ikdienišķo loģiku un spriešanu. Laba izglītība ietver prāta un sirds izglītošanu, līdzsvaro intelektu ar intuīciju, meistarību ar mistēriju un kultivē gudrību, kas pārsniedz vienkāršu faktu uzkrāšanu.
Lielās gudrības tradīcijas uzsver, ka garīgais ceļš vienmēr izraisa cilvēkā kvalitatīvas pārmaiņas. Kaut kam tevī ir jānomirst, lai kaut kas cits varētu sākt pilnvērtīgi dzīvot!
Kā šīs lielās tēmas uztvert mūsdienu cilvēkam saprotamās kategorijās?
Vai arī 21. gadsimta cilvēks kā savu mērķi varētu nosaukt apgaismības sasniegšanu?
Ieteicams kopā ar šādiem semināriem: Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla, Emocionālā līdzsvara attīstīšana un nostiprināšana, Ko nozīmē uzticēties sev?
Mērķauditorija – cilvēki, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana. Maksimālais dalībnieku skaits – 12 cilvēku.
Kursu vada Juris Rubenis.
Kursa maksa 363 EUR (ieskaitot PVN).
Cenā iekļautas vieglas brokastis, pusdienas no restorāna “Mākonis” un kafijas pauzes ar uzkodām.
Kursa dienas kārtība
Ceturtdiena: 8:30 – 17:30
Norises vieta: Rīga, Tīklu iela 5
Brīvu vietu nav